Банер
Вибрати мову
 • Ukrainian (UA)
 • Russian (CIS)
 • English (United Kingdom)
Групи "Електричні станції"
       f3
Поділитися
Статистика
Навчальний процес

Оформлення статтей ФЕА

УВАГА!!! УВАГА!!! УВАГА!!! Шановні студенти 5 та 6 курсу! Надаю детальну інформацію для оформлення статтей у збірник ФЕА. Детальніше ознайомитися можна тут.      З повагою, М.П. Болотний, асистент кафедри електричних ...

Понеділок, 14 травня 2018

Читати далі...
Вимоги до диплому
Національна акціонерна компанія "Енергетична компанія України" є акціонером 19-ти відкритих акціонерних товариств паливно-енергетичного комплексу, що виробляють та постачають електроенергію.

За організаційно-правовою формою Компанія є публічним акціонерним товариством, статутний фонд якого сформовано шляхом передачі до нього державних пакетів акцій 4 енергогенеруючих компаній, 14-ти енергопостачальних компаній, 1 гідроенергогенеруючої компанії.

Основним завданням Компанії є надійне та ефективне функціонування, розвиток електроенергетичного комплексу для забезпечення економічної та енергетичної безпеки держави, більш повне задоволення потреб споживачів в електричній і тепловій енергії, ефективне управління державним майном, залучення інвестицій та отримання прибутку.

У своїй діяльності Національна компанія України "Енергетична компанія України" керується нормативно-правовою базою, що визначає державну політику в паливно-енергетичній галузі. Основоположним документом є «Енергетична стратегія України на період до 2030 року», у якій закладено концептуальні основи енергетичної безпеки держави, визначено основні цілі й завдання енергетичної політики, намічено головні напрямки, пріоритети й показники розвитку української енергетики

 
НЕК "УКРЕНЕРГО" є державним підприємством, підпорядковується Міністерству палива та енергетики України і виступає гарантом цілісноті та надійного функціонування Об'єднаної енергетичної системи (ОЕС) України. НЕК «Укренерго» розташовано за адресою: 01032 Київ, вул. Симона Петлюри, 25

Напрямки виробничої діяльності:

-забезпечення надійної передачі електроенергії від електричних станцій споживачам по електричних мережах напругою 220 кВ і вище, а також здійснення обміну електроенергією з іншими країнами;

-створення умов для ефективної роботи магістральних і міждержавних електромереж як складової частини інфраструктури ринку електроенергії України;

-централізоване оперативно-технологічне управління об'єднаною енергосистемою України з забезпеченням надійної паралельної роботи теплових, атомних і гідравлічних електростанцій України і паралельної роботи з енергосистемами країн СНД, Східної і Центральної Європи, запобігання порушень режимів, аварій системного значення і ліквідація можливих аварій з найменшими втратами для держави, забезпечення цілісності енергосистеми України;

-енергонагляд і энерготехнагляд в електроенергетичній галузі;

-диспетчерське управління балансом потужності й електроенергії для забезпечення функціонування оптового ринку електроенергії.

Основні завдання НЕК «Укренерго»:

-забезпечення цілісності та надійності ОЕС України;

-централізоване оперативно-технологічне управління ОЕС України;

-управління процесами збаласовування виробництва і споживання електроенергії в країні та регіонах.

 
Енергетика України – унікальна галузь, на її плечах тримається все життя країни. Працюють підприємства, видобувається нафта і газ, тепло та ясно в школах та дитячих садках, а у вікнах будинків горить світло. В Україні одночасно з розвитком оптового ринку електричної енергії створена система державного регулювання діяльності суб’єктів електроенергетики з використанням механізмів ліцензування, регулювання діяльності природних монополістів, контролю тарифів і процесів ціноутворення на оптовому та роздрібному ринках електричної енергії.

 
Сайт про новини галузі, історію, енергетику сьогодні, хроніку, пресу, довідник.
 


Код спеціальності 141

Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка

Спеціалізація "Електричні станції"


ПРОГРАМА 

На здобуття освітнього ступеню “молодший спеціаліст” по спеціальності 141 “Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка складаються іспити з математики  та фізики (детальніше)

 Сайт приймальної комісії http://pk.kpi.ua/

Електрик - це звучить гордо!

электромонтаж
Нещодавно, гортаючи матеріали зі статистики, я натрапив на таблицю-перелік розподілу професій по сферах зайнятості, тобто за місцями роботи (виробництво, транспорт, медицина, наука, бізнес і т. п.). Яке було моє здивування, коли мало не в кожному стовпчику окремої галузі і навіть за кількома напрямками перебувала  та чи інша електротехнічна спеціальність. Проаналізувавши цю інформацію отримав близько 85% галузей, які не можуть існувати без серйозного електротехнічного контингенту.
 
Звернить увагу!
 
Це не два-три чергових електрика, а свій електроцех, майстерні, лабораторії. Це підприємства, які експлуатують електроустаткування середньої складності і середніх потужностей.
 
До чого це все?
 
А до того, що і так велика потреба в електротехнічному персоналі продовжує зростати. Необхідно заповнювати творчі цікаві порожні місця! А кому заповнювати, як не тим, хто знає всі плюси і навіть чарівність цих професій. Важко зрозуміти ситуацію, коли в багатьох людей є всі задатки і можливості, що б присвятити себе цьому напрямку діяльності, але вони не користуються цим. 
 
Що Ви знаєте про фінансову сторону питання?
 
Чи замислювалися Ви про те скільки втрачається дорогоцінного часу, яке можна витратити на отримання необхідних знань?! А як потім люди шкодують про такі прогалини в своєму житті?! Хочеться навести деякі приклади для загальної проінформованості. Заглянемо до американців. У США сьогодні працюють 1,2 мільйона інженерів - електриків. Ця друга за величиною професія у них стала національною. В минулому році початкова зарплата складали в середньому 40 000 $ в рік. Диплом інженера так само як у нас відкриває двері в різні сфери і в інші професії, де їх технічний фон є цінним підставою в іншій спеціалізації. Наприклад Дірак, який отримав Нобелівську премію у фізиці, був інженером-електриком, Нікола Тесла, Альфред Хічкок, Нейл Амстронг, Джиммі Картер - всі електрики.
 
Чим займаються інженери - електрики?
 
Інженери - електрики проектують цифрові і аналогові системи, починаючи від панелі приладів Вашого автомобіля до схеми системи контролю космічних апаратів. Вони також пишуть програми, щоб моделювати операції цих систем на комп'ютері. Інша спеціальність - апаратні засоби та мікрокодовий проект сучасних мікропроцесорів.
 
наладка
Звичайно потрібно попотіти в електротехніці, щоб набути кваліфікації таких робочих місць. Інша ніша для інженера - електрика, електротехнічний відділ в університеті. Ці люди люблять викладати своє ремесло, і також виконувати фундаментальні дослідження в спеціалізованих областях електротехніки. В американців мінімальна кваліфікація для цієї роботи - доктор філософії в електротехніці або близько пов'язаної області, початкова зарплата 60 000 $.
 
Чи є електротехніка правильним вибором саме для Вас?
 
Щоб бути абсолютно щирим, електротехніка не для кожного Васі, Петі, Діка і Гаррі! Ви повинні знати і любити математику хоча б на шкільному рівні, і бути в змозі ясно сформулювати Ваші ідеї, вміти відобразити їх на папері. Ви повинні бути творчими і природно цікавими до того, що і як влаштовано. У Вас має бути жадібне прагнення переробити Ваше радіо, телевізор і т.д., розібрати і зібрати все що попадеться на очі.
Я не в якому разі не закликаю Вас щось ламати, просто якщо у Вас є таке бажання значить Ви, навпаки, народжені для створення чогось нового в цій області. 
Наша професія в першу чергу творча і цікава, гроші вона може принести тільки тоді, коли будеш творити обдумано якісно і з інтересом. Виходить як у пекаря, спік з душею - вийшло, без настрою і бажання - розвалилося. 
Пропонуємо Вам для перегляду демонстраційні матеріали, які допоможуть краще зрозуміти багатопрофільність, важливу роль нашої професії у розвитку майбутнього нашої цивілізації.  
 
 
Ви захоплені електротехнікою та електронікою? Хочете щось поламати або налагодити? Бажаєте підучитися? У нас Ви знайдете для себе щось цікаве.
Тоді ми будемо раді бачити Вас, дорогі випускники, студентами кафедри електричних станцій! :)))

 

 

Сайт присвячений питанням проектування інженерних систем.

 

Форум присвячений питанням проектування електричних мереж будівель, освітлення, блискавкозахисту, заземлення, монтажу, наладки, усуненню несправностей в електрообладнанні і т.п.

 

Форум присвячений питанням проектуваня електричних і низьковольтних мереж житлових, громадських, промислових будівель, освітлення, блискавкозахисту, заземлення і т.п.

 

Каталог - виробничо-практичне видання, що містить систематизований перелік наявних предметів і послуг для електронників, фахівців з АСУ ТП, метрологів, керівників цехів і дільниць, фахівців постачання з метою забезпечення повсякденної діяльності практично будь-яких підприємств, де є електроніка, автоматика, електротехніка та є фахівці, які її обслуговують.

 

Школа для електрика - це сайт для електриків, людей, що мають електротехнічну освіту, прагнуть до знань і бажаючих удосконалюватися і розвиватися у своїй професії. На сайті розміщені матеріали з електротехніки: пристрої, проектування, монтаж, налагодження, експлуатація та ремонт електрообладнання.

 

Тематика сайту Electrik Info: Електротехніка та електроніка для початківців, електропроводка в будинку своїми руками, електромонтажні роботи, практична електротехніка й електроніка.

 

Науково-технічна спілка енергетиків і електротехніків України (НТСЕУ) є однією з самих впливових громадських організацій енергетичного спрямування, яка плідно співпрацює з органами законодавчої та виконавчої влади, енергетичними та електротехнічними компаніями, підприємствами та організаціями, науковими установами та вузами країни з формування енергетичної політики на загальнодержавному та регіональному рівнях, впровадженню новітніх технологій в галузі енергетики і електротехніки.

 

Сайт про основні аспекти розвитку електроенергетики.

 

Призначення журналу - надавати інформаційну та експертну підтримку тим, хто займається виробництвом, продажом і постачанням електротехнічного обладнання, надає послуги з ремонту та технічного обслуговування обладнання, і сприяти розвитку ринку електротехніки. «Електротехнічний ринок»- це спеціалізований рекламно-інформаційний журнал, що надає наступну спеціалізовану інформацію:

 • новини ринку і компаній;
 • новини і тенденції;
 • питання про розглядають розробки, створення і впровадження нової техніки і нових технологій;
 • огляд ринку, технологій, продукції;
 • інформація про виробників і постачальників;
 • інтерв'ю з керівниками провідних електротехнічних компаній;
 • семінари, виставки, конференції;
 • огляди технічної і ділової літератури і мережевих ресурсів;
 • розвиток електротехніки і її галузей;
 • питання про використання електротехніки в різних галузях енергетики, будівництві, металургії, телекомунікаціях, транспорті і т.п.

 

 

«Елек.ру» —это найбільший галузевий інтернет-портал, заснований в 2001 році, є універсальною площадкою для ефективної роботи учасників електротехнічного ринку. Місія компанії «Елек.ру» полягає в наданні інформаційної підтримки суб'єктам електротехнічного ринку та формуванні ефективного медіапростору, що сприяє сталому економічному розвитку електротехнічної галузі в Росії.